“Doğada Yürüyorum Matematiği Seviyorum" Projesi

"Doğada Yürüyorum Matematiği Seviyorum" adlı TÜBİTAK 4004 projesinin tanıtım programı ve Tokatlı Kanyonundaki ilk etkinlik ile başladı.

25.04.2023 17:11:00 0
“Doğada Yürüyorum Matematiği Seviyorum

 

Vilayetler Birliği Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve desteklenmeye değer bulunan 40 projeden biri olan  "Doğada Yürüyorum Matematiği Seviyorum" adlı TÜBİTAK 4004 projesinin tanıtım programı Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş projenin matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştıracağına hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlayacağına önemli katkılar sağlayacağını belirterek projede emeği bulunanlara teşekkür etti.

Vilayetler Birliği Ortaokulu Müdürü Taner Tünay yaptığı konuşmasında "TÜBİTAK tarafından Matematik Özel Yılı Çağrısına sunmuş olduğumuz ‘Doğada Yürüyorum Matematiği Seviyorum’ İsimli TÜBİTAK 4004 projemiz desteklenmeye değer bulunan 40 projeden biri olma başarısı göstermiştir. Bu projeyle matematik dersini; drama, sağlıklı beslenme fiziksel aktivite, doğada spor gibi günlük yaşam becerilerini içeren konularla ilişkilendirdik. Böylelikle matematik dersini tüm öğrencilerimizin keyif aldıkları bir ders haline getirmeyi hedeflerken öğrencilerimizin projemiz süresince kazanmış oldukları alışkanlıklarda da süreklilik sağlamayı amaçlamaktayız." dedi.

Programın akabinde "Doğada Yürüyorum Matematiği Seviyorum" TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları projesinin ilk etkinliği Tokatlı Kanyonunda gerçekleştirildi.

Projenin ilk etkinliği "Safranbolu Tokatlı Kanyonunda su sesi ve doğanın güzelliğiyle Matematik" ismiyle gerçekleştirildi.

Projede, matematik dersini; drama, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, doğada spor gibi günlük yaşam becerilerini içeren konularla ilişkilendirerek öğrencilerin keyif aldıkları bir ders haline getirilmesi hedefleniyor.


Perşembe 34.1 ° / 12.4 °
Cuma 28.7 ° / 9.3 °
Cumartesi 24.3 ° / 9.2 °