Emekliye ayrılacak olan Uzun vedalaştı

İl Genel Meclisi Şubat Ayı 3. birleşimine katılan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, önümüzdeki günlerde emekliye ayrılacağını belirterek İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve İl Genel Meclis Üyeleriyle vedalaştı.

3.02.2023 17:47:00 0
Emekliye ayrılacak olan Uzun vedalaştı

 

Şubat ayı İl Genel Meclisi toplantısına katılarak emekliliğe ayrılacağını ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uzun, İl Genel Meclis Üyelerine yaptığı veda konuşmasında, gelinen noktada çok güçlü bir Özel İdare olarak çalışmalara devam edildiğini belirtti.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uzun yaptığı konuşmada, “Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak; 2006 yılından 2023 yılına kadar geçen 17 yıllık süreçte Genel Sekreter olarak görev yaptım. Görev sürem içerisinde 11 bin 573 ihale gerçekleştirildi. Çok şükür bunların hepsini alnımızın akıyla yaptık. Bu anlamda da görevini layıkıyla yerine getiren mesai arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Yine bu dönem içerisinde İl Özel İdaresi tarafından yapılan 1.449.045.397 TL (1 milyar 449 milyon 45 bin 397 Türk lirası) harcamaları yönettim ve imzaladım. 17 yıllık görev süremde eğitimden sağlığa, tarımdan emniyete, kültürden sosyal hizmetlere kadar yapılan başarılı çalışmalarla birlikte; köylerimizin yollarının asfaltlanması, köylerimizin sağlıklı içme suyuna kavuşturulması ve tarımsal hizmetlerin geliştirilmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin mesai arkadaşlarımızla çalıştık. Sizlerin katkı ve destekleriyle de İl Özel İdaremizi Karabük’ümüzün en gözde kurumu haline getirmek için mücadele ettik. Tüm mesai arkadaşlarımla birlikte yoğun bir çalışma temposu içerisinde güzel işlere hep birlikte imza attık.” dedi.

Karabük’e yapılan hizmetler adına İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerine teşekkür ederek sözlerine devam eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uzun; “Verdiğiniz destek ve katkılardan dolayı hepinize teşekkür ederim. İl Özel İdare’nin buradan çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Bir günde 3,5 km sıcak asfaltı köy yollarımıza seriyoruz. Bunları yaparken ortada fikir var ve siz Meclis Üyelerimizin de destekleri var. Asfalt plentimizi kurduk, konkasörümüzü kurduk yani kendi kendimize yeten bir Özel İdare konumundayız. Şu an 560 km sıcak asfaltı köy yollarımıza serdik, bu çok iyi bir rakam. Her sene 100 km hedef konulursa ve bunu devam ettirmeye çalışırsak 5 sene sonra ana arterler bitmiş olur. Kış turizmi anlamında da İlimize kazandırdığımız Keltepe Kayak Merkezi’nde, siz Meclis Üyelerimizin katkıları çok büyük. Kayak pistleri ve yolların yapımıyla güzel bir hizmeti de sizlerin desteğiyle İlimize kazandırdık. İnşallah bundan sonraki süreçlerde bu şekilde devam eder ve Karabük’ümüze güzel hizmetler yapılmaya devam eder” diye konuştu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun’un ardından kısa bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ise, “İl Özel İdaresi’nin bugün geldiği noktada çok büyük emeği ve gayreti olmuştur. İl Özel İdaresi bugün geldiği noktada yeni yatırımlar yapabiliyorsa, yeni hedefler belirleyebiliyorsa ve kendi kendi yeten bir kurum haline gelebilmişse bunda Mehmet Bey’in çok büyük emeği ve gayreti vardır. Mehmet Bey gibi uzun yıllar Karabük İl’inin tamamını ilgilendiren tüm konularda emeği, gayreti ve imzası olan bir ağabeyimizin; bilgi, beceri ve tecrübesinden daha uzun yıllar Karabük’ün istifade edeceği kanaatindeyim. Son olarak, bir İlin bel kemiğini ve beynini oluşturan kuruma 17 yıl hizmet veren Genel Sekreter Mehmet Uzun’a İl Genel Meclisi adına Meclis Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İl Genel Meclis Başkanı Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uzun’a plaket takdim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.


Salı 21.1 ° / 2.2 °
Çarşamba 24.5 ° / 3.1 °
Perşembe 23.1 ° / 5.1 °