Mehmet Ali Şahin: "Terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyiz"
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurul Üyesi (YİK) Mehmet Ali Şahin, Türkiye´nin Suriye sınırında terör devleti kurulmaması için elinden geleni yaptığını belirterek, "Sınırımızda terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyiz" dedi.
Tarih: 20.9.2019 10:09:21

 

Eflani ilçesinde düğün salonu temel atma törenine katılan Şahin, burada yaptığı konuşmada, belediye başkanlarının seçim sürecinde verdiği sözleri tutması gerektiğini söyledi. Sözlerin tutulmamasının ilkesizlik ve tutarsızlık olduğunu ifade eden Şahin, "Bu siyaset kurumuna olan güveni sarsar. Her şeyden önce o belediye yönetimine güveni sarstığı gibi siyaset kurumuna olan güveni de sarsar. O bakımdan bu tür davranışlardan uzak durmak gerekir. Çünkü herkesin belediye başkanı olduktan sonra, artık belediyede bir ayrım yapamazsınız. ‘Benden önceki dönemden işe alındı´ diye o insanları kapıya koyamazsınız. Dün yine bir gazetedeydi. İstanbul´da böyle bir durum yaşıyoruz maalesef. İşten çıkartılanlar belediye önünde eylem yapıyorlar. ´Bizi işe alın´ diyorlar. CHP´nin il başkanlığı önüne de gelmişler. Orada eylem yapıyorlar. Bir başka mesele var. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu diyor ki, ´Önümüzde 200 bin tane CV var. Biz bunları alacağız´ Bu da son derece siyaseten yanlış bir davranıştır. ´Belediyeden çıkartılan insanların yerine bunları alacağız´ Bu siyaseten son derece yanlıştır. En azından genel başkanınızı mahcup etmeyin. Çünkü Sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçimden önce demişti ki, ´Namus sözü veriyorum ki, kimse işinden olmayacak´ Bir genel başkanın bu sözünün herhalde bir değeri olması lazım. O nedenle bu tür davranan belediye başkanları genel başkanlarının bu sözünü yere düşürmemeliler diye değerlendiriyorum" dedi.
Türkiye´nin artık yeni bir sisteme geçtiğini aktaran Şahin, şunları kaydetti:
"Yerel seçimler yapıldı. İşte 2023-2024´te seçimler yenilenecek. Artık Türkiye´nin önünde hizmet yapılabilecek önemli bir zaman dilimi var. Türkiye bu zaman dilimini en iyi değerlendirmelidir, değerlendirecektir. Bugün Gaziler Günü, İsviçre´de ‘Gaziler Günü´ diye bir gün yoktur, Avrupa´nın birçok ülkesinde ‘Gaziler Günü´ diye bir gün yoktur. Onlar terör nedir bilmezler. Ama ´demokrasi´, ´insan hakları´ deyince mangalda kül bırakmazlar. Bizim gibi uzun yıllardır bölücü terörle hatta başka terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye´nin şartlarını onların anlaması, değerlendirmesi gerekir ama değerlendirmiyorlar."

"Terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyiz"
Türkiye´nin uzun zamandır bölücü terörle mücadele ettiğini vurgulayan Şahin, "Şimdi Suriye´de, Irak´taki gelişmeler nedeniyle orada bir terör devleti kurulmaya çalışılıyor. Türkiye´de ´bu terör devleti kurulmasın´ diye elinden gelen çabayı gösteriyor. Askerlerimiz sınırdadır, orada bir güvenli bölge oluşsun, Türkiye´ye sığınmış olan Suriyeliler güvenli bölgeye yerleşsinler, sınırımızda terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyiz. Bu konuda elimizden ne geliyorsa onu yaparız anlayışı içerisindedir Türkiye Cumhuriyeti Devleti" diye konuştu.
Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani´nin Ankara´da bir araya geldiğini, Suriye´deki gelişmelerin görüşüldüğünü hatırlattı.
Terörle mücadele eden Türkiye´nin halkın sorunlarını da çözmeye çalıştığını kaydeden Şahin, "Önümüzde seçimsiz istikrarla devam ettireceğimiz bir dönem var. Bir taraftan terörle mücadele ederken, bu süreyi de en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizin kalkınmasında üzerimize düşeni yapacağız. 2023´lere doğru geldiğimizde Türkiye bugünkünden daha iyi noktada olacak, olmalıdır. Türkiye güçlü bir devlettir. Bunun Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da teyit edilmiş olması son derece memnuniyet vericidir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu iki gün önce Denizli´de dedi ki, ´Türkiye bölgesinin en güçlü ülkesidir´ Doğrudur. Bütün bu bölgeye ekonomik olarak en büyük yatımı yapabilecek potansiyele sahip olan ülkedir. Bölgeyi ekonomik olarak denetleyecek gücümüz var. Bölgeyi barış havzasına dönüştürebiliriz. Dolayısıyla iktidarla aynı görüştedir, muhalefet aynı görüştedir. Türkiye´nin bu gücünü daha da geliştirerek halkımızın sorunlarını çözeceğiz, Türkiye´yi büyüteceğiz. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne geldiğimizde Türkiye daha güçlü bir ülke olacak. Dünyada sözü daha çok dinlenen ülke olacak. Bunu hep birlikte başaracağız" değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmanın ardından Şahin, AK Parti Karabük milletvekili Niyazi Güneş, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz tarafından temel atma töreni gerçekleştirildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Polislerden çocuklara çanta ve kitap
Polislerden çocuklara çanta ve kitap
Karabük Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında karabük Şehit özcan Ören İlkokulu birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine çanta, kitap ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
Temizlik Çalışmaları Kentin Her Bölgesinde Devam Ediyor
Temizlik Çalışmaları Kentin Her Bölgesinde Devam Ediyor
Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kentin her bölgesinde çalışmalarını hızlandırdı.
PTT 179 yaşında
PTT 179 yaşında
Türkiye´nin köklü kuruluşlarından biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), 179. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Yenice Emniyet Amiri göreve başladı
Yenice Emniyet Amiri göreve başladı
Yenice´de Emniyet Amir vekili Cumaali Öztekin´in Erzincan iline tayin olmasıyla boşalan Yenice Emniyet Amirliği´ne Komiser Yardımcısı Fatih Ceriyan atandı.
Karabük´te uyuşturucu ve kaçak alkol operasyonu
Karabük´te uyuşturucu ve kaçak alkol operasyonu
Karabük´te Narkotik ekiplerinin yaptığı uyuşturucu ve kaçak alkol operasyonunda bir kişi gözaltına alındı.
Vali Gürel, Yenice´de muhtarları dinledi
Vali Gürel, Yenice´de muhtarları dinledi
Karabük Valisi Fuat Gürel, Yenice ile Yortan Beldesindeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinledi.
Fen İşleri Yol Yapım ve Onarım Çalışmaları Sürüyor
Fen İşleri Yol Yapım ve Onarım Çalışmaları Sürüyor
Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım, yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.
Bağışlanan organları hastalara umut olacak
Bağışlanan organları hastalara umut olacak
Karabük´te beyin ölümü gerçekleşen kişinin bağışlanan organları hastalara umut olacak.
KBÜ Safranbolu MYO´nun temeli atıldı
KBÜ Safranbolu MYO´nun temeli atıldı
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Meslek Yüksekokulunun temel atma töreni gerçekleştirildi.
Yenice fotoğraf maratonu ve kısa film yarışması başlıyor
Yenice fotoğraf maratonu ve kısa film yarışması başlıyor
Türkiye´nin en büyük blok ormanlarını içinde barındıran ve Avrupa´nın 100 sıcak noktasından biri olan Yenice ormanları 7-17 Kasım tarihlerinde Foto safari ve kısa film maratonuna ev sahipliği yapacak.
SGK´dan Kayıt Dışı İstihdam Uyarısı
SGK´dan Kayıt Dışı İstihdam Uyarısı
Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Yıldırım kayıt dışı istihdamla ilgili uyarılarda bulundu.
Safranbolu´da öğrenci servis araçları denetlendi
Safranbolu´da öğrenci servis araçları denetlendi
Safranbolu´da taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servis araçları ve sürücüleri denetlendi.
 Uzun, “Hedefimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız”
Uzun, “Hedefimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız”
Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, merkez ve ilçelerinde devam eden asfalt çalışmalarını inceldi.
Kanser hastası kız için 3 saate 25 bin TL toplandı
Kanser hastası kız için 3 saate 25 bin TL toplandı
Karabük´te kanser hastası kız çocuğu için gerekli olan ameliyat parası 3 saat içerisinde toplandı.
Özel Çocuklar İtfaiyede
Özel Çocuklar İtfaiyede
Profesyonel kadrosu, Safranbolu´da ve yakın bölgelerdeki yangınlara hızlı müdahalesi ile göz dolduran Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü kamu kurum ve kuruluşları ile öğrencilere verdiği eğitim ve seminerlerle de dikkatleri üzerine çekiyor.
Türkiye uzun menzil radarda dışa bağımlılıktan kurtulacak
Türkiye uzun menzil radarda dışa bağımlılıktan kurtulacak
ASELSAN Radar Sistemleri Direktörü Mustafa Akkulu, Türkiye´nin uzun menzilli radarlarda dışa bağımlılığının ortadan kaldırılması çalışmalarına ilişkin, “Yeni hedeflerimiz arasında S Band uzun menzilli radarları tamamlamak ve ülkenin uzun menzil hava sahasının korunmasında dışarıdan kaynaklı tüm radarlardan kurtulmak var" dedi.
Bostanbükü yolu bakım ve genişleme bekliyor
Bostanbükü yolu bakım ve genişleme bekliyor
Safranbolu ilçesine bağlı Bostanbükü köyünde 3 bin öğrencinin bulunduğu KYK yurdunun önünden geçen yol köstebek yuvasına dönerken, yolun bakıma alınarak genişletilmesi bekleniyor.
Halı silkelerken balkondan düşen, Fatih Kayalı dehşet anlarını anlattı
Halı silkelerken balkondan düşen, Fatih Kayalı dehşet anlarını anlattı
Safranbolu´da halı silkelerken balkondan düşen Fatih Kayalı, yaşadıkları o dehşet anlarını İHA´ya anlattı.
Uçurumda Drone kurtarma operasyonu
Uçurumda Drone kurtarma operasyonu
Karabük´ün tanıtım filmini çeken 2 arkadaş, kullandıkları Drone uçurumda ağaçlara takılı kalınca kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Drone´u bulduklarında sağanak yağmura yakalanan arkadaşlar çektikleri tüm zorlukları ve yağmurda yıldırım düşme anını kameraya kaydetti.
Karabük´te kaçak içki operasyonu
Karabük´te kaçak içki operasyonu
Karabük´te yapılan kaçak içki operasyonunda gözaltına alınan iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyonda, 99 adet kaçak içki ele geçirildi.
KARDEMİR´de dijital dönüşüm
KARDEMİR´de dijital dönüşüm
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ. (KARDEMİR), mevcut kurumsal kaynak planlama sistemi (ERP) olan SAP R3´ü, güncel ihtiyaçlarına uygun şekilde S/4 HANA sistemine yükseltmek amacıyla dijital dönüşüm projesini başlattı.
BASIN İLAN KURUMU İLAN PORTALI

/resimler/2017-1/4/0122033983319.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158
23 Ekim 2019 Çarşamba
Karabük için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:19 08:06 13:02 15:22 17:40 19:14
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları