Saç ekiminde altın yöntem
Cilt Bakım ve Saç Ekim Uzmanı Yaşar Aykan günümüzde saç dökülmesinin artık eskisi kadar korkulacak bir dert olmadığını dile getirerek, bu sorunun çözümünde en etkili ve en yeni yöntem olan Gold saç ekimi olduğunu ifade etti.
Tarih: 9.11.2018 10:39:40

 

Kellik ya da saç dökülme problemi ile karşı karşıya olanların en yeni yöntem olan Gold saç ekim yöntemi ile kısa sürede istedikleri saçlara kavuşabileceklerini söyleyen Cilt Bakım ve Saç Ekim Uzmanı Yaşar Aykan, kişilerin maksimum verim alabilmelerinin uzman kişiler tarafından yapılan, doğru saç ekim yöntemi ile bağlantılı olduğu konusunda uyardı. Yaşar Aykan, “Bazen genetik sorunlar, bazen de saçın yapısı nedeniyle özellikle erkeklerde bir yaştan sonra dökülmeye başlayan saçlar, kelliği de beraberinde getiriyor. Kellik kimine göre kabul edilse de birçok erkek için bu hala ciddi bir sorun olarak görülüyor. Ancak, son çıkan teknoloji Gold saç ekim tekniği sayesinde artık bu sorundan kısa sürede kurtulabiliyorsunuz. Üstelik eskisi gibi doğal görünen, güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşabildiğiniz gibi görüntünüzü de yenileme fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Altın uçlu Gold saç ekim tekniği hastalara avantajlar sunan çok özel bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntem aslında Fue tekniğinin geliştirilmiş halidir. Alınan birtakım önlemler ile saç köklerinin zaten hassas olan yapısını bozmadan, daha sağlıklı tutması için geliştirilen ve kullanılan bir tekniktir. Yapılan işlem Fue tekniğidir fakat, Gold saç ekim tekniği alınan birtakım önlemler ile saç köklerinin zaten hassas olan yapısını bozmadan, daha sağlıklı tutunması için geliştirilmiştir" dedi. 
Enfeksiyon riski yok denecek kadar az 
Gold saç ekimi ile istenilen sıklıkta saç ekimi yapılabildiğini dile getiren Aykan, “Bizim bu yöntemde kullandığımız iğneler, mikro motor uçları gibi insan vücuduna temas eden metaller altındandır. Gold yöntemi kullanılarak yapılan saç ekim işleminde kullanılan araç ve gereçler altından olduğu için saç kökü alınan dokulara temasında herhangi bir zarar vermemektedir. Yani altın elementi kullanıldığında vücudun enfeksiyon kapma riski, bulaşıcı hastalıklar, alerji gibi durumların gerçekleşme olasılığı en aza indirilir. Altın insan vücuduna en uyumlu madendir. Altın madeninin vücut ile uyumlu yapısı sebebiyle ekim sonrası iyileşme süreci de hızlı olur. Gold saç ekimi ile 7 günde tamamen iyileşme sağlanır. Bunun yanı sıra bu yöntemde altın dışında bir dış maddeye temas etmeyen saç köklerinin tutunma ve çıkma oranı artar. İstenilen yöne doğru tarama yapmanızı sağlayan Gold saç ekimi yöntemi daha önce ekim yaptırıp mağdur olan kişilerde de doğal revizyon imkanı sunar” ifadelerini kullandı. 
“İyileşme daha hızlı gerçekleşiyor” 
Gold uygulamanın son zamanlarda en çok tercih edilen ekim yöntemi olduğuna dikkat çeken Aykan, “Gold adından da anlaşıldığı gibi altın maddesinin saç ekimi cihazlarında kullanımıdır. Gold saç ekimi aşamaları Fue aşamaları ile aynıdır. Fue saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden saç kökleri toplanır ve ayrıştırılır. Bu ayrıştırma sonrasında kafadaki saçsız bölgelere ekim yapılarak transfer gerçekleşir. Bu yöntemde tıraşsız saç ekimi yapılabilir. Gold uygulamada enseden alınan bölgede iz kalmaz, tamamen kapanır. Gold saç ekim uygulaması ile 1 cm karede 5 adet greft ekim yapılabilir. Bu uygulama Fue yöntemine göre 2 kat fazladır. Üstelik iki seans yerine tek seansta sonuç alınır. Diğer yandan Gold saç ekimi ile kadın ve erkeklerde saç sıkılaştırma işlemi yapılır, mevcut saçlarınız korunmuş olur, dökülme olmaz” diye konuştu. 
Kellik ya da saç dökülme problemi ile karşı karşıya olanların Gold yöntemi ile istedikleri saçlara kavuşabileceklerini söyleyen Cilt Bakım ve Saç Ekim Uzmanı Yaşar Aykan, saç ekimi noktasında kişilerin maksimum verim alabilmelerinin uzman kişiler tarafından yapılan, doğru saç ekim yöntemini tercih etmeleri ile bağlantılı olduğunu belirtti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ekiminde altın yöntem
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gözde Yaşanan Sorunları Görmezden Gelmeyin
Gözde Yaşanan Sorunları Görmezden Gelmeyin
Beyaz Baston Körler Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı Dr. Simge Altan, Basit bir değnekten evrimleşerek baston haline gelen nesnenin Beyaz Baston öyküsünün başlangıcı olduğunu ve Beyaz Baston´un görme engelliliğinin farkındalığını artırmak için bir simge haline geldiğini söyledi ve Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünya ´da 284 milyon kişinin görme kusurlu olduğunu belirtti.
Karlı ve buzlu yollarda eller cepte dolaşmayın
Karlı ve buzlu yollarda eller cepte dolaşmayın
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Bilal Aykaç, kar veya buz üzerinde yürürken ellerin cepte olmasının sakatlanmaları davetiye çıkardığını söyledi.
Bel fıtıklarının yüzde 99´una ameliyatsız tedavi
Bel fıtıklarının yüzde 99´una ameliyatsız tedavi
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. İrfan Koca, bel ve boyun fıtıklarında cerrahi müdahalenin en son tercih edilmesi gereken bir tedavi seçeneği olduğunu belirterek, bel ve boyun fıtıklarının yüzde 99´unun ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebileceğini söyledi.
Diş problemleri kötü intibaya sebep oluyor
Diş problemleri kötü intibaya sebep oluyor
Estetik Diş Hekimi Doktor Efe Kaya, diş problemlerinin kötü intibaya sebep olduğunu söyledi.
Op. Dr. Gürdal Ören, "Obezite arttıkça doğurganlık azalıyor"
Op. Dr. Gürdal Ören, "Obezite arttıkça doğurganlık azalıyor"
Gebelik ve obezite hakkında açıklama yapan Obezite ve metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gürdal Ören, "Obezite arttıkça doğurganlık azalıyor. Üstelik sadece kadınlar için değil, erkekler için de aynı durum söz konusu" dedi.
Lohusalık depresyonuna dikkat
Lohusalık depresyonuna dikkat
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof.Dr.Cem Fıçıcıoğlu, lohusalık depresyonuna dikkat çekti.
Boşanan çiftler çocuklarına eski eşlerini kötülememeli
Boşanan çiftler çocuklarına eski eşlerini kötülememeli
Uzman Klinik Psikolog Nilay Gürtaş, kadınlara, çocukların anne ve babalarının boşanma sürecini hasarsız atlatabilmeleri için yapması gerekenleri anlattı
Uzmanlardan soğuk havalarda kalp sağlığı uyarısı
Uzmanlardan soğuk havalarda kalp sağlığı uyarısı
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nuri Cömert, soğuk havaların kalp sağlığını olumsuz etkilediğini belirterek, “Kış mevsimindeki etkili soğuklar kalp damarlarında büzüşmeye yol açıyor ve kalp krizleri de soğuklarda 3 kat daha fazla görülüyor. Özellikle yaşlıların, çocukların ve kalp rahatsızlığı olanların soğuk havalarda daha dikkatli olması gerekiyor” dedi.
Soğuk havalar strese davetiye çıkarıyor
Soğuk havalar strese davetiye çıkarıyor
Nöroloji Uzmanı Dr. Osman Demir, güneş ışığının az, havaların ise soğuk olduğu kış aylarında yaşanabilecek sağlık sorunları için dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Çocuğunuz cümleleri tekrarlıyorsa dikkat
Çocuğunuz cümleleri tekrarlıyorsa dikkat
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. İbrahim Akın, orta kulakta sıvı birikimi çocuk yaş grubunda çok sık görülen ve aileleri tedirgin eden hastalıklardan biri olduğunu ifade ederek, “Çocuklarda yüksek sesle televizyon izleme, cümleleri tekrarlatma, okulda başarısızlık ve tedavi edilmediği zaman kalıcı işitme kaybına sebep olabilen bu hastalıkla alakalıdır” dedi.
Rahim ağzı kanseri hakkında bilinmesi gerekenler
Rahim ağzı kanseri hakkında bilinmesi gerekenler
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yasemin Çekmez, rahim ağzı kanserinin Türkiye´de kadınlar tarafından en sık görülen kanserler arasında 10´uncu sırada yer aldığını belirterek, rahim ağzı kanserinin günümüzde tarama ve erken teşhis ile tam tedavisi mümkün olduğunu söyledi.
Kemik sağlığınız için maydanoz tüketin
Kemik sağlığınız için maydanoz tüketin
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, maydanozun çok düşük kalorili bir besin olduğunu ifade ederek, “Kemik sağlığınız için maydanoz tüketin” dedi.
Kök hücre tedavisi kireçlenmeye çözüm olabilir
Kök hücre tedavisi kireçlenmeye çözüm olabilir
Medline Adana Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Ali Öztürk, eklem ağrısı olan hastaları tedavi etmek için kök hücre tedavisinin de kullanılabildiğini söyledi.
Karlı zeminde eller cepte yürünmemeli
Karlı zeminde eller cepte yürünmemeli
Op. Dr. Mustafa Altuner, kalça, el-bilek, omurga kırıkları ve kafa travmalarındaki vaka sayılarının arttığı kış mevsiminde, karlı zeminlerde yürürken daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Kış ayında beslenmeye dikkat
Kış ayında beslenmeye dikkat
Diyetisyen Bahar Altın, kış aylarında sağlıklı beslenme ve su tüketimi konusunda vatandaşları uyardı.
Nargile ve elektronik sigara kullanımı arttı
Nargile ve elektronik sigara kullanımı arttı
Dünya Sağlık Örgütü, Amerikan Kanser Topluluğu ve Dünya Akciğer Vakfı´nın katkılarıyla hazırlanan Tütün Atlası´na göre Türkiye´deki erkeklerin % 31´i tütün kaynaklı hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirdiklerini söylendi.
Eklem kireçlenmesini önlemek için jöleli gıdalar tüketin
Eklem kireçlenmesini önlemek için jöleli gıdalar tüketin
Kök Hücre Tedavisi Doktoru Yüksel Büküşoğlu, “Eklem kireçlenmesini önlemek için jöleli gıdalar tüketin” dedi.
Akupunktur sigaradan kurtarıyor
Akupunktur sigaradan kurtarıyor
Sağlık Bakanlığının önem verdiği uygulamalardan biri olan geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları arasında yer alan akupunktur tedavisi, Çorlu Devlet Hastanesi´nde başladı. Akupunktur sayesinde sigaradan kurtulan hemşire Neşe Can Yardımcı, “25 yıldır sigara içen bir kişiydim. İki seans sonucunda da bir aydır sigara kullanmıyorum” dedi.
“Fenilketonüri hastalığı bebekte zekâ geriliğine neden olabiliyor”
“Fenilketonüri hastalığı bebekte zekâ geriliğine neden olabiliyor”
Genetik geçişli, doğumsal metabolik bir hastalık olan ve anne ile babanın her ikisinin de taşıyıcı veya hasta olması durumunda ortaya çıkan fenilketonüri hastalığında akraba evliliklerinin daha yüksek risk oluşturduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Burçin Şanlıdağ, hastalığın geç teşhis edilmesinin bebekte zekâ geriliğine neden olabileceğini belirtti.
Uzmanlardan yarışma programları uyarısı
Uzmanlardan yarışma programları uyarısı
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Aysel Savran, televizyon programlarındaki yarışmaların ruh sağlığını olumsuz etkilediğini savundu.
´Evi soğutmayalım´ diye sağlığınızdan olmayın
´Evi soğutmayalım´ diye sağlığınızdan olmayın
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cahit Topçu, vatandaşların evleri soğuyacak diye havalandırmayı tam yapmadıkları için üst solunum yolları enfeksiyonlarında artış olduğunu kaydetti.
BASIN İLAN KURUMU İLAN PORTALI

/resimler/2017-1/4/0122033983319.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
DOLAR
5.4037
EURO
6.1605
17 Ocak 2019 Perşembe
Karabük için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:19 08:06 13:02 15:22 17:40 19:14
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar kötüdür.

Platon
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları