Saç ekiminde altın yöntem
Cilt Bakım ve Saç Ekim Uzmanı Yaşar Aykan günümüzde saç dökülmesinin artık eskisi kadar korkulacak bir dert olmadığını dile getirerek, bu sorunun çözümünde en etkili ve en yeni yöntem olan Gold saç ekimi olduğunu ifade etti.
Tarih: 9.11.2018 10:39:40

 

Kellik ya da saç dökülme problemi ile karşı karşıya olanların en yeni yöntem olan Gold saç ekim yöntemi ile kısa sürede istedikleri saçlara kavuşabileceklerini söyleyen Cilt Bakım ve Saç Ekim Uzmanı Yaşar Aykan, kişilerin maksimum verim alabilmelerinin uzman kişiler tarafından yapılan, doğru saç ekim yöntemi ile bağlantılı olduğu konusunda uyardı. Yaşar Aykan, “Bazen genetik sorunlar, bazen de saçın yapısı nedeniyle özellikle erkeklerde bir yaştan sonra dökülmeye başlayan saçlar, kelliği de beraberinde getiriyor. Kellik kimine göre kabul edilse de birçok erkek için bu hala ciddi bir sorun olarak görülüyor. Ancak, son çıkan teknoloji Gold saç ekim tekniği sayesinde artık bu sorundan kısa sürede kurtulabiliyorsunuz. Üstelik eskisi gibi doğal görünen, güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşabildiğiniz gibi görüntünüzü de yenileme fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Altın uçlu Gold saç ekim tekniği hastalara avantajlar sunan çok özel bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntem aslında Fue tekniğinin geliştirilmiş halidir. Alınan birtakım önlemler ile saç köklerinin zaten hassas olan yapısını bozmadan, daha sağlıklı tutması için geliştirilen ve kullanılan bir tekniktir. Yapılan işlem Fue tekniğidir fakat, Gold saç ekim tekniği alınan birtakım önlemler ile saç köklerinin zaten hassas olan yapısını bozmadan, daha sağlıklı tutunması için geliştirilmiştir" dedi. 
Enfeksiyon riski yok denecek kadar az 
Gold saç ekimi ile istenilen sıklıkta saç ekimi yapılabildiğini dile getiren Aykan, “Bizim bu yöntemde kullandığımız iğneler, mikro motor uçları gibi insan vücuduna temas eden metaller altındandır. Gold yöntemi kullanılarak yapılan saç ekim işleminde kullanılan araç ve gereçler altından olduğu için saç kökü alınan dokulara temasında herhangi bir zarar vermemektedir. Yani altın elementi kullanıldığında vücudun enfeksiyon kapma riski, bulaşıcı hastalıklar, alerji gibi durumların gerçekleşme olasılığı en aza indirilir. Altın insan vücuduna en uyumlu madendir. Altın madeninin vücut ile uyumlu yapısı sebebiyle ekim sonrası iyileşme süreci de hızlı olur. Gold saç ekimi ile 7 günde tamamen iyileşme sağlanır. Bunun yanı sıra bu yöntemde altın dışında bir dış maddeye temas etmeyen saç köklerinin tutunma ve çıkma oranı artar. İstenilen yöne doğru tarama yapmanızı sağlayan Gold saç ekimi yöntemi daha önce ekim yaptırıp mağdur olan kişilerde de doğal revizyon imkanı sunar” ifadelerini kullandı. 
“İyileşme daha hızlı gerçekleşiyor” 
Gold uygulamanın son zamanlarda en çok tercih edilen ekim yöntemi olduğuna dikkat çeken Aykan, “Gold adından da anlaşıldığı gibi altın maddesinin saç ekimi cihazlarında kullanımıdır. Gold saç ekimi aşamaları Fue aşamaları ile aynıdır. Fue saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden saç kökleri toplanır ve ayrıştırılır. Bu ayrıştırma sonrasında kafadaki saçsız bölgelere ekim yapılarak transfer gerçekleşir. Bu yöntemde tıraşsız saç ekimi yapılabilir. Gold uygulamada enseden alınan bölgede iz kalmaz, tamamen kapanır. Gold saç ekim uygulaması ile 1 cm karede 5 adet greft ekim yapılabilir. Bu uygulama Fue yöntemine göre 2 kat fazladır. Üstelik iki seans yerine tek seansta sonuç alınır. Diğer yandan Gold saç ekimi ile kadın ve erkeklerde saç sıkılaştırma işlemi yapılır, mevcut saçlarınız korunmuş olur, dökülme olmaz” diye konuştu. 
Kellik ya da saç dökülme problemi ile karşı karşıya olanların Gold yöntemi ile istedikleri saçlara kavuşabileceklerini söyleyen Cilt Bakım ve Saç Ekim Uzmanı Yaşar Aykan, saç ekimi noktasında kişilerin maksimum verim alabilmelerinin uzman kişiler tarafından yapılan, doğru saç ekim yöntemini tercih etmeleri ile bağlantılı olduğunu belirtti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ekiminde altın yöntem
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Lohusa Depresyonuna dair bilinmesi gerekenler
Lohusa Depresyonuna dair bilinmesi gerekenler
Annelerde doğum sonrası ortaya çıkabilen lohusa depresyonunun, şiddetli hüzün, duyarsızlık, aşırı yorgunluk, enerji eksikliği ve bedensel yakınma belirtileri ile kendini gösterdiğini söyleyen Uzman Psikoloğu Tuğçe Denizgil Evre, bu durumda olan tüm annelerin mutlaka bir uzmandan yardım alması gerektiğini belirtti.
40 yaş üstü hastalar göz tansiyonuna dikkat
40 yaş üstü hastalar göz tansiyonuna dikkat
Memorial Kayseri Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Gökçen Gökçe, "40 yaşının üstündeki hastalar, şeker hastası olan hastalar aynı zamanda ailesinde birinci derece yakınlarında göz tansiyonu olan hastalar, herhangi bir nedenle romatizma hastalıkları, hap veya iğne olarak bir kortizonlu ilaç öyküsü olanlar ya da gözlerinde herhangi bir dönemde travma almış olanlar Glokom için riskli olarak değerlendiriliyor" dedi.
Kronik böbrek yetmezliği yaşam kalitesini düşürüyor
Kronik böbrek yetmezliği yaşam kalitesini düşürüyor
Medline Adana Hastanesi Nefroloji Uzmanı Dr. Pınar Ergin, kronik böbrek yetmezliğinin toplumda sık görüldüğünü, bu hastalığın yaşam kalitesini düşüren ve aynı zamanda büyük mali yük getiren bir hastalık olduğunu söyledi.
Obeziteye balon ve botoks yöntemi
Obeziteye balon ve botoks yöntemi
Gaziantep Özel MMT Amerikan Hastanesi´nde hasta kabulüne devam eden Gastroenteroloji Uzmanı Uzm. Dr. Muzaffer Ertürk, son dönemlerde artan obeziteye dikkat çekerek uyguladıkları tedavi yöntemlerine anlattı.
Doç. Dr. Ahmet Aslan: “Kalın bağırsak kanseri en çok görülen kanser türleri arasında”
Doç. Dr. Ahmet Aslan: “Kalın bağırsak kanseri en çok görülen kanser türleri arasında”
Karaman Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Aslan, kalın bağırsak kanserinin en çok görülen kanser türleri arasında hem kadın hem de erkekte ilk üçte görüldüğünü söyledi.
Böbrek hastalığı erken teşhisle önlenebilir
Böbrek hastalığı erken teşhisle önlenebilir
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Burak Öztop kronik böbrek hastalığının dünyada ve ülkemizde salgın halini almış önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu ifade ederek “Böbrek hastalığı erken saptanırsa sıklıkla önlenebilir veya ilerlemesi geciktirilebilir”dedi.
Gebelikte tarama testleri ve amniyosentez
Gebelikte tarama testleri ve amniyosentez
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, gebelikte tarama testlerinin toplumda sık görülen sağlık problemlerini önceden tespit edebilmek açısından önem taşıdığını söyledi.
Fıtığa ´kuru iğneli´ çözüm
Fıtığa ´kuru iğneli´ çözüm
Birçok kişinin canını acıtan fıtık ve kas kasılmalarında ´kuru iğneleme´ yöntemi artık daha sık uygulanıyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ferda Erkişi, ilaçsız ve kanama olmadan ince iğnelerle yapılan tedavinin ağrısız bir yol olduğunu söyledi.
Bacaklardaki ağrılar çocuğunuzun büyüdüğünün habercisi
Bacaklardaki ağrılar çocuğunuzun büyüdüğünün habercisi
Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Dr. Aliye Sevil Sarıkaya, çocuklarda büyüme çağında boy uzamasının arttığı dönemde bacak kaslarında, baldırlarda ağrı şikayetleri sıklıkla gözlenebildiğini belirterek, "Genellikle akşam ve geceleri sızlama, kramp tarzı ağrılar şeklindedir. Gece uykudan uyandıracak kadar şiddetli de olabilir" dedi.
"Hamilelik topuk dikenini tetikliyor"
"Hamilelik topuk dikenini tetikliyor"
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Burak Önvural, topuk dikeninin dinlenme halindeyken kendini gizleyen ancak hareket haline geçildiği zaman ağrılarla kendini belli eden bir hastalık olduğunu belirterek, “Bu hastalığın bir çok sebebi vardır ve hamilelik de bu can sıkıcı soruna zemin hazırlıyor" dedi.
Diş sıkmak psikolojik bir sorun olabilir
Diş sıkmak psikolojik bir sorun olabilir
Dr. Efe Kaya, diş sıkmanın psikolojik bir sorun olabileceğini söyledi.
Migren ağrılarının esiri olmayın
Migren ağrılarının esiri olmayın
Halk diliyle baş ağrısı olarak bilinen migren, sıradan bir baş ağrısı değil tedavi edilebilen nörolojik bir hastalıktır. Doç.Dr. Karaca Başaran, migren ağrılarına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Akıllı mineral dolgular ile cilt yenileme sağlanıyor
Akıllı mineral dolgular ile cilt yenileme sağlanıyor
Dr. Sevgi Ekiyor, akıllı mineral dolgular sayesinde tek bir yöntemle hem yüz hatlarının toparlandığını hem de cildin daha canlı görünüme kavuştuğunu söyledi.
Engin Çakar: "İnme artık yaşlı hastalığı değil"
Engin Çakar: "İnme artık yaşlı hastalığı değil"
İnme-felç sonrası nörorehabilitasyona başlamanın öneminin ve iyileşme sürecinin anlatıldığı ‘İnme Sonrası Yeni Bir Yaşam Sempozyumu´ gerçekleşti. Prof. Dr. Engin Çakar, düzenlenen sempozyumda, "İnme yaşlı hastalığı değildir, inme her yaşın hastalığıdır. Beyin kanaması da bir inmedir, beyin damar tıkanıklığı da bir inmedir" dedi.
Çocuk dişlerinde acil durumlara dikkat
Çocuk dişlerinde acil durumlara dikkat
Diş hekimi Ayten Can, çocuklarda görülen diş rahatsızlıkları hakkında bilgi verdi.
Akalazya hastalığına dikkat
Akalazya hastalığına dikkat
Doç. Dr. Fahri Yetişir, Akalazya hastalığı hakkında bilgi verdi.
Biberon çürükleri diş yapısını bozuyor
Biberon çürükleri diş yapısını bozuyor
Diş Hekimi Mahmut Genç, biberonla beslenme alışkanlığı fazla olan bebeklerde görülen ve mutlaka tedavi edilmesi gereken biberon çürükleri tedavisi yapılmazsa dişlerin olumsuz etkilendiğini söyledi.
Sosyal medya, ´panik atak´ yapıyor
Sosyal medya, ´panik atak´ yapıyor
Psikolog Şule Sarıaydın, Türkiye´de halkın yüzde 83,8´inin evinde internet kullandığını belirterek bu durumunun sosyal medyaya olan bağımlılığı da tetiklediğini söyledi.
Gebelikte plasenta yapışmasına dikkat
Gebelikte plasenta yapışmasına dikkat
Prof. Dr. Polat Dursun, gebelik döneminde dikkat edilmesi gereken plasenta yapışması hakkında bilgi verdi.
Sıkıldığınız dövmeden kurtulmak mümkün
Sıkıldığınız dövmeden kurtulmak mümkün
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, dövmelerden kurtulmanın mümkün olabildiğini söyledi.
Prof. Dr. Şafak: "Kulaklarınızı temizlerken iltihaplanmasına neden olmayın"
Prof. Dr. Şafak: "Kulaklarınızı temizlerken iltihaplanmasına neden olmayın"
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, "Kulak kiri olarak adlandırılan dış kulak yolu salgılarının pamuklu çöplerle veya sert cisimlerle temizlenmeye çalışılması da kulak yolu iltihaplanmalarına sebebiyet verir. Yaz aylarında uzun süre suda kalmak, özellikle bakımları iyi yapılmamış kirli havuzlarda yüzmek kulak iltihabı nedenlerindendir" dedi.
BASIN İLAN KURUMU İLAN PORTALI

/resimler/2017-1/4/0122033983319.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
19 Mart 2019 Salı
Karabük için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:19 08:06 13:02 15:22 17:40 19:14
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "

Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları