Tarihi Kent Koşusu´na Avrupa´dan beş yıldız

Osmangazi Belediyesi´nin Fetih Şenlikleri kapsamında düzenlediği Uluslararası Tarihi Kent Koşusu, Avrupa Atletizm Birliği´nin yol yarışları derecelendirme sisteminde en üst düzey olan 5 yıldız kategorisine layık görüldü.

KÜLTÜR 4.03.2018 15:19:26 0
Tarihi Kent Koşusu´na Avrupa´dan beş yıldız

 

/resimler/2018-3/4/1540551293629.jpgHer yıl Nisan ayında gerçekleştirilen Osman Gazi´yi Anma ve Bursa´nın Fethi Şenlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen 15 kilometrelik Tarihi Kent Koşusu Yarı Maratonu, Avrupa Atletizm Birliği´nin 5 yıldız kategorisine girmeyi başardı. 
Osmangazi Uluslararası Tarihi Kent Koşusu´nun bu yıl Bursa´ya büyük anlam katacağını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Avrupa Atletizm Birliği, organizasyonumuzu sağlık, güvenlik, çevresel, sosyal sorumluluklar, parkur, zaman ölçüm sistemleri ve teknik yeterlilik açısından değerlendirdi. İncelemelerin ardından Avrupa´nın en saygın yol koşuları arasına aldı. Ayrıca internet sitesinde bu yıl ilk kez İngilizce bilgilendirme yapan ve yurt dışındaki atletlere doğrudan kayıt imkanı sunan Tarihi Kent Koşusu, dünya atletizm takviminde yerini aldı. Osmangazi Belediyesi olarak yaptığımız organizasyonun karşılıksız kalmadığını görmekten oldukça mutluyuz. Her yıl rekor katılımla gerçekleşen bu koşunun sadece Türkiye´de değil, yurt dışında da ilgiyle takip edildiğini bir kez daha görüyoruz” dedi. 


Pazartesi 29.5 ° / 5.8 °
Salı 30.6 ° / 7.2 °
Çarşamba 32.3 ° / 13.5 °