Vali Küçük: 'HES Kanyona Güzellik Katacak'

Yenice Kanyonuna yapılacak olan HES ile ilgili Karabük Valisi İzzettin Küçük, “Tesisin oraya zarar vermesinden daha çok güzellik katacağını gördüm” dedi.

YENİCE 30.11.2013 16:46:49 0
Vali Küçük:

  Yenice Kanyonuna yapılacak olan HES projesi ile ilgili olarak İl Genel Meclis üyelerine proje hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme toplantısına katılan Vali İzzettin Küçük, proje sunumu öncesi kısa bir konuşma yaparak, ilçelerde gerçekleştirilen bazı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Meclis üyeleriyle birlikte her ilçede güzel eserler yapıldığının belirten Vali Küçük, “Ovacık Karagöl’deki tesisin yapımı hızla devam ediyor. Eflani’deki Taşhan’ın restorasyonu devam ediyor. Toprakcuma’daki Taşhan’ın da ihalesi yapıldı. Eskipazar Hadrianapolis’deki çalışmalar devam ediyor. Yenice ilçemizde İl Özel İdaresi olarak kültür turizmi açısından fazla bir yatırımımız olmadı. Önümüzdeki yıl için orada güzel bir seyir terası yapmayı düşünüyoruz. Yine orada Orman İşletmesine ait 20 dönümlük alandaki tesisi İl Özel İdaresi ve Kaymakamlık olarak almak üzereyiz. Burayı aldığımızda 20-25 tane bungalov evi yapacağız” dedi.

  Yenice Kanyonuna yapılacak olan HES projesi ile ilgili de bilgiler veren Vali Küçük, “Bugün buraya gelmemdeki nedenlerden birisi de Yenice’de kanyon üzerinde yapılması planlanan HES tesisi ile ilgili firma tarafından bana resim ve şekiller üzerinde bir bilgilendirme yapılmıştı. Tesisin oraya zarar vermesinden daha çok güzellik katacağını gördüm. Ben beğendim. Bunu bugün siz meclis üyesi arkadaşlarla paylaşalım istedik” diye konuştu.

  Vali İzzettin Küçük’ün konuşmasının ardından HES projesini uygulayacak firmanın yetkilisi tarafından meclis üyelerine proje hakkında bilgiler verildi.

 


Pazartesi 29.5 ° / 5.8 °
Salı 30.6 ° / 7.2 °
Çarşamba 32.3 ° / 13.5 °