YENİCE`DE KAR KALINLIĞI 30 SANTİMETREYE YAKLAŞTI

Yenice`de aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle Karabük-Zonguldak karayolunda ulaşım durma noktasına gelirken, ilçe merkezinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

YENİCE 7.01.2015 18:18:55 0
YENİCE`DE KAR KALINLIĞI 30 SANTİMETREYE YAKLAŞTI

Yenice ilçesinde öğle saatlerinde aniden bastıran ve aralıksız devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken, çok sayıda araç zincirsiz yollardan çıkmakta zorlandı. Karabük- Zonguldak karayolu üzerinde karla birlikte etkili olan tipi sonrası çok sayıda ağır vasıta yollarda kalırken, karayolları ekipleri ise kar küreme çalışması yaparak yolu açık tutmaya çalışıyor.
Yoğun kar yağışı nedeniyle yüksek mahallere çıkmaya çalışan araçlar zorluk çekerken, cenaze aracı zincir takarak mezarlığa ulaştı. Bazı araçlar ise çıkamadıkları yokuşları geri geri giderek çıkmaya çalıştı. Kar yağışından etkilenen kuşlar da kar altında yiyecek aradı.
Karabük - Yenice arasındaki yolda kar ve tipi sürücülere zor anlar yaşatırken, kayan bir tırın yolun tek şeridini kapatması sonrası diğer araçlar da yolda kaldı. Bazı kamyon sürücüleri ise zincir takarak yollarına devam etmeye çalıştı.
Karabük İl Jandarma Trafik timleri ise Karabük çıkışında kar lastiği ve zincirsiz araçların Yenice ve Zonguldak istikametine geçişlerine izin vermiyor.


Pazartesi 29.5 ° / 5.8 °
Salı 30.6 ° / 7.2 °
Çarşamba 32.3 ° / 13.5 °